22 lutego 2012

Wiejski Dom Towarowy - malborska legenda

Legendarny malborski sklep został rozebrany 16 maja 1983. Budynek zapisał się w pamięci wielu mieszkańców, starsze pokolenie pamięta robione tam zakupy i odwiedziny... :-) 
Sklep znajdował się na skrzyżowaniu ulic VIII Plenum i Kościuszki, przy nieczynnej trasie kolejki wąskotorowej. Został rozebrany gdy budowano Aleję Rodła. Czy ktoś z was wie kiedy został zbudowany?12 komentarzy:

 1. Pamiętam, że schody skrzypiały na piętro (podejrzewam, położono stopnice rdzeniem do dołu), a w obuwniczym pracowała moja ciocia, a kierownikiem budowy następcy w Kałdowie był mój tata ;)

  Pozdro
  Lu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz racje teraz czytając Twój komentarz przypominam sobie że tak było,chodziłem tam z mamą na zakupy, Jeden z tych ludzików to może ja

   Usuń
  2. Moja mama mówiła na niego WuDeT. Teraz już wiem dlaczego i na zawsze zapamiętam te skrzypiące schody oraz zapach sklepu. Panią sprzedawczynię pamiętam jak przez mgłę - czy tam były bele z materiałem i ta Pani wielkimi nożycami od długiej linii odcinała materiał?
   Byłem, jako uczeń, przy otwarciu Alei Rodła. dałem nawet symbolicznego goździka jakiemuś Panu ;)

   Usuń
 2. Na moje oko to lata 20

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdjęcie to lata 1950 - 1955. Ja urodziłem się w 46 i sporo pamiętam, jak zabawy w wojnę na starym mieści gdzie były tylko gruzy.Ocalał tylko ratusz,tam w rumowisku znajdowaliśmy jakieś monet którymi graliśmy w ścianę

   Usuń
  2. To masz szklane oko.

   Usuń
 3. Zdania są podzielone, pasuje do zabudowy powojennej...

  OdpowiedzUsuń
 4. jeśli napisy w j. polskim ,porządek na ulicy,ubiór przechodniów to chyba lata 60-te

  OdpowiedzUsuń
 5. Zabudowa jest powojenna, kwestia tylko doprecyzowania daty.

  OdpowiedzUsuń
 6. Pytanie o inną "Legendę" (dla mnie osobiście). Most prowadzący na Dworzec z ogromnymi kutymi poręczami i barierkami. Biegło się tam gdy dołem przejeżdżała lokomotywa i tyle było frajdy gdy maszynista dawał z komina ile wlezie ;) Są gdzieś jego fotki?

  OdpowiedzUsuń
 7. Dlaczego ja urodzilem sie tak pozno... Jedyne co pamietam to capitol na kosciszki.. A kiedys Malbork byl takim pieknym miastem..

  OdpowiedzUsuń
 8. Też pamiętam te skrzypiące schody :-), ostatnio wspominałam ten sklep

  OdpowiedzUsuń