Zagadka związana z pochówkiem jeńców Stalagu XXB cały czas nie jest rozwiązana. W Archiwum Akt Nowych w Warszawie znajduje się dokumentacja związana z przekazaniem terenu pod cmentarz brytyjski na ulicy Sztumskiej, procedura przekazania trwała w latach 1948-49, polegała głównie na ustaleniu czyja jest ziemia i komu należy wydać polecenie przekazania ziemi i na podstawie jakiego prawa.
Niby nic wielkiego i nic ciekawego, ale... w dokumentacji jest zawarta informacja o przekazaniu terenu o powierzchni 2380 m2 i wym. placu: długość 57,5m i szerokość 41,4m., dokumentacja zawiera informacje, iż cmentarz był wcześniej własnością samorządu niemieckiego oraz, że był to cmentarz niemiecki.
Najważniejszym punktem załączonych informacji jest notatka iż na wyznaczonym placu w 1948 roku jest już pochowanych 90 zwłok obywateli brytyjskich (sformułowanie oryginalne).
Jest to kolejna zagadka związana z pochówkiem jeńców. Kiedy byli pochowani? Czy w latach 1945-48, czy w czasie wojny? Czy byli chowani na pustym placu, a może na którymś z istniejących cmentarzy? Czy wolne miejsce, czy likwidowany Kirkut? Co z pochówkami jeńców innych nacji?