16 września 2012

Dawna Szkoła Podstawowa nr 3 na sprzedaż

O przeszłości tego budynku napomknąłem tutaj, a o potencjalnej przyszłości napisałem także tutaj. Dziś wiemy, że kompleks budynków wraz z parkiem jest na sprzedaż, a cena wywoławcza tego architektonicznego cacka to 1 633 859 zł.
Urząd Miasta Malborka wystawił na sprzedaż jeden z budynków (tzw. dolny) starej Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Głowackiego. Cena wywoławcza – 1,6 mln zł.

„Budynek murowany z czerwonej cegły, otynkowany, piętrowy z poddaszem częściowo użytkowym. Do budynku dobudowane są trzy parterowe dobudówki konstrukcji murowanej, parterowe o stropodachu krytym papą. Do budynku dobudowana jest też parterowa sala gimnastyczna o dachu dwuspadowym krytym papą. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 604,31 m2, powierzchnia zabudowy łącznie z przybudówkami i salą gimnastyczną wynosi 566 m2. Na nieruchomości znajduje się również parterowy budynek gospodarczy oraz garaż”. - cytat

Czy to dużo, czy to mało? Cóż, cena jest śmiesznie niska, biorąc pod uwagę atrakcyjność miejsca, duży park, sporo miejsca na parking, budynki gospodarcze oraz sala gimnastyczna, którą można atrakcyjnie przebudować w środku.

Widok obecny 2012/09/16 fot. własne.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza