9 października 2012

Pudłowiec - ruiny pałacu

Dwór wzniesiony został w 1860 roku w stylu neogotyku angielskiego. Zniszczony w 1945 r.? Bardzo interesujące miejsce. Polecam.

Widok obecny:Widok dawny: źródło fotografii


4 komentarze:

 1. Nawet nie wiedziałam o jego istnieniu :/ kamilkakac

  OdpowiedzUsuń
 2. Po okresie dawnej świetności i zamożności dwór - zapomniany i zapuszczony popadł w ruinę. Dlaczego? Niewiele się mówi na ten temat,ale takie miejscowości jak Pudłowiec i te w jego sąsiedztwie po wojnie już nie rozwinęły się i podupadały. A kiedyś - sądząc po tych okazałych dworkach, pałacach i zameczkach tętniło tam życie.D.

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy, kiedyś życie tętniło w każdej miejscowości, znajdowały się w nich karczmy, gospody, pijalnie piwa, gościńce - dziś na nic nie mamy czasu, pieniędzy, itd. a może my zwyczajnie nie wykształciliśmy jeszcze pewnych zachowań społecznych, wszak na terenie Żuław tożsamość dopiero się kształtuje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak zaspokajane były porzeby plebsu i prostaczków.I nie ma w tym nic złego.Po wojnie też były pijalnie piwa.
   A cóż to za proces społeczny, którego celem jest kształtowanie tożsamości mieszkańców Żuław.Przecież współczesny świat to jedno "Big Apple" w którym wszyscy zachowujemy się podobnie.Pozostaje nam podtrzymanie pamięci a przede wszystkim poznawanie życia i kultury tych, którzy byli tutaj przed nami.D.

   Usuń