22 grudnia 2011

Dworzec kolejowy w Malborku - brzydactwa

Ogólny zachwyt nad budynkiem dworca jest pełny... ale... jest trochę ale... ten sąsiadujący budynek z eternitem na dachu, obdrapany, co z nim będzie? To pięknie pozostawione po remoncie budynku okno połaciowe, co prawda remontu dachu nie było teraz, ale czy nie można było tego zmienić? Podpatrujemy :-)5 komentarzy:

 1. Okoliczności przyrody jakie są każdy wie...
  Przedwczoraj wpadłem obejrzeć to cudo i bardziej niż entourage zastanowiło mnie, że dostrzegłem oryginalne, mosiężne zakrętki w oknach przykręcone wkrętami krzyżakowymi i boazerie w niedomalowane w miejscach, gdzie nie dociera wzrok podróżnego. Naprawdę kosztu by nie zrobiło wielkiego dostosowanie odpowiednich wkrętów i kilka ruchów pędzlem więcej...
  Eee... i tak jest mega lepiej niż było :)

  Pozdrawiam
  Luanda

  OdpowiedzUsuń
 2. bo Ty Lu masz teraz wzrok spaczony konserwatorstwem! :P
  widziałem np. jak wnikliwie lustrowałeś belki stropowe sztumskiego zamku... :)
  pozdrawiam!
  Hag

  OdpowiedzUsuń
 3. Ścierają się dwie opcje w takich sytuacjach :-) Ci co chcą by było zrobione perfekcyjnie, w końcu to grube pieniądze, zabytek, a przede wszystkim dużo czasu na wykonanie prac. Druga opcja mówi, cieszmy się z tego co mamy, to myślenie stricte "komunistyczne", opiera się chyba na dawnym przeświadczeniu, nie ważne co rzucili do sklepu, ważne, że coś się kupiło ;-)
  Ja wyznaję teorię, że jak coś się robi za 8 mln przez 21 miesięcy to trzeba to zrobić dobrze :-) Bylejakość jest nam tyle lat wciskana....

  OdpowiedzUsuń
 4. Haguniu!

  Ja tylko starałem się zapamiętać, ile ich jest (tych belkuf, kłoduf, słopuf) :)))
  Teoretycznie wkręt nacięty raz, powinien być tańszy od tego z na krzyż łbem zerżniętym ;P No i narzędzie może kowal zaostrzyć jak się stępi, a takiego krzyżowego, o nie wiadomo za bardzo jak?! Nic tylko po drugi do Castoramy lecieć :)
  A teraz siedzę w lesie i pilnuję, aby w piecu nie wygasło, więc problem wkręta jest dość odległy :D
  Wesołych Świąt!

  Lu

  OdpowiedzUsuń
 5. popieram zarzuty-jest jeszcze wiele takich niedociągnieć(i może to zobaczyc nawet LAIK)-tym bardziej,że pieniążki na to były!!!
  Robert

  OdpowiedzUsuń