16 grudnia 2011

Dworzec kolejowy w Malborku - detal wnętrz

Kolejna i na razie chyba ostatnia porcja zdjęć. Dla wszystkich, którzy nie mieli okazji być, a i ja sam także nie byłem. Zdjęcia detalu ukazują pracochłonność prac konserwatorskich.

zdjęcia: Andrzej Gilewski







6 komentarzy:

 1. Ładnie się tam zrobiło, oby tylko utrzymać ten stan!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki, teraz widać, jaką malborski dworzec jest perełką.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przed remontem, przy kasie była obrotowa drewniana lada z niemieckim, gotyckim napisem. Wie ktoś moze jakie są jej losy, bo było to ładne i dość stare urzadzenie? A może posiada ktos zdjęcie? Mam nadzieję,że nie została wyrzucona lub przywłaszczona przez jakiegoś kolekcjonera.
  Pozdrawiam
  Sergiusz

  OdpowiedzUsuń
 4. Element kasy zlikwidowany został - niestety - kilka lat wcześniej, w trakcie wymiany okienek kasowych. Nie udało mi się tych elementów zlokalizować w trakcie remontu. Pewnie pojechały na złom, bo były mosiężne. To dobra kasa na "płyny" była...

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie wierzę, że to w Polsce jest. A jeszcze mniej, ze to inwestycja czegokolwiek, co ma w nazwie PKP. Jestem z okolic Tarnowa i tarnowski dworzec również został bardzo ładnie odnowiony, ale ten w Malborku...cudo. Kopara opada.

  OdpowiedzUsuń
 6. byłem pod koniec sierpnia 2012 faktycznie ładny dworzec mają w tym Malborku. nawet są obok niego zabytkowe odrestaurowane kibelki - niema to jak posadzić kloca w historii :)

  OdpowiedzUsuń