11 listopada 2012

Kawiarenka Obywatelska - Muzeum Miasta Malborka

źródło informacji


Burmistrz Miasta Malborka i Malborskie Centrum Kwadrat serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców miasta i okolic, zainteresowanych  powstaniem Muzeum Miasta Malborka, na spotkanie i dyskusję na ten temat przy kawie i skromnym poczęstunku.
Rozmowy  o koncepcji muzeum, jego ewentualnym miejscu i przede wszystkim realnym terminie realizacji, odbędą się w ramach tzw. „Kawiarenek Obywatelskich”, które cyklicznie organizuje stowarzyszenie MC2, poruszając ważne dla mieszkańców tematy.

Tym razem miejscem kawiarenki, która odbędzie się dnia 21 listopada 2012 roku, początek – godz. 17:00 będzie Malbork Welcome Center, które użycza nam swoich sal.
Serdecznie zapraszamy!

O potrzebie stworzenia muzeum historii naszego miasta mówi się od lat, jednak jak dotąd takiej placówki w Malborku nie ma. Dlatego warto porozmawiać i o samej idei, i o przyszłym kształcie muzeum, jego statusie, zadaniach, które będzie realizowało, propozycjach ewentualnej lokalizacji.
Przyjęliśmy na siebie rolę animatora, który zintegruje przedstawicieli różnych środowisk, tych obywatelskich, ale też potencjalnych instytucjonalnych partnerów. Wierzymy, że poprzez takie działania przyspieszymy znacznie moment otwarcia Muzeum Miasta Malborka.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza