10 marca 2012

Pamiętacie Bar Mleczny "Miś"?

Pamiętacie Bar Mleczny "Miś" przy ulicy Dworcowej? Rozebrany chyba gdzieś w latach 60'tych, ale może ktoś ma na zdjęciach, pamiętają dziadkowie. Obecnie w tym miejscu znajduje się ZUS, z dawnej mapy wynika, że mieszkał tam Sielmann. Współczesne zdjęcie ukazuje podobny budynek znajdujący się kawałek dalej, a będący niegdyś własnością Bertrama.

Z mapy wynika (nazwiska właścicieli), że dwa budynki przetrwały: Louis Meyer i Bertram, rozebrany został:  Sielmann, a przerobiony Nitsche

korekta tekstu: K.K.
źródło: zbiory prywatne, Marienburg Archiv, zdjęcie współczesne - własne

2 komentarze:

  1. Bar "Miś" potem restauracja "Turystyczna" - pamiętam bardzo dobrze.Tutaj mieszkali moi szkolni koledzy i koleżanki.Teren wokół tego budynku był miejscem naszych szczenięcych zabaw.Budynek rozebrano po wysiedleniu ostatnich lokatorów do nowego budynku na ul.Narutowicza ok.roku 68.Wysiedlanie było podzielone na 3 etapy rozciągnięte w czasie.Lokatorów przenoszono do nowozbudowanych mieszkań.Pierwszą rodzinę przeniesiono na ul.Grudziądzką ok.roku 65,następne dwie na Os.XX-lecia PRL (dzisiaj Stare Miasto)a ostatnią na wspomnianą już Narutowicza.
    Dla sprostowania chcę zaznaczyć, że budynek w którym mieszkał Nitche nie został rozebrany lecz zmodernizowany ok.roku 1964.Piękny archtektonicznie budynek zamieniono na modny ówcześnie klocek.
    Jacku,orginał mapki posiadam do dzisiaj - pozdrawiam K.K.

    OdpowiedzUsuń
  2. Super historia, mało kto już pamięta o takich szczegółach dla takich miejsc. Dziękuje Kaziu

    OdpowiedzUsuń