13 marca 2012

O wyzwoleniu Malborka w Kawiarence Obywatelskiej


Stowarzyszenie Malborskie Centrum Kwadrat zaprasza wszystkich, którzy interesują się historią Malborka na spotkanie w Kawiarence Obywatelskiej, której tematami będą: 

"Dzień wyzwolenia, czyli tajemnica daty 17-go marca" 
oraz 
"Muzeum Malborka  - marzenie wielu mieszkańców"

Do Kawiarenki zaprosiliśmy pasjonatów historii naszego regionu oraz  tych, którzy tę historię współtworzyli. W trakcie spotkania podzielą się ciekawostkami dotyczącymi m.in.: ostatnich dni obrony miasta w 1945 roku czy informacjami o Archiwum Malborka w Hamburgu. Mamy nadzieję, że uda nam się stworzyć przyjemną atmosferę spotkania, które nie ma być wykładem, prelekcją czy rodzajem konferencji, tyko po prostu dość swobodną wymianę informacji i poglądów.

Częścią tego spotkania będzie też krótkie przedstawienie zakończonego właśnie projektu MC2 pn. "Łowcy Historii" finansowanego przez Fundację Banku Zachodniego WBK w ramach programu Bank Ambitnej Młodzieży.
Jednym z efektów projektu jest zeszyt pt. "Łowcy Historii – Malbork 2011", a w nim artykuły i opowiadania świadków historycznych wydarzeń po roku 1945. Te bardzo ciekawe wydawnictwo będzie rozdawane bezpłatnie  wszystkim, którzy przyjdą. 

Zapraszamy 17 marca 2012 roku na godz. 17:00 do  Galeria Cafe, 
Malbork ul. Sikorskiego (budynek Klubu 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego i Kina "Klubowe")Brak komentarzy:

Prześlij komentarz