5 czerwca 2016

ISU-122 odnowiony!


Tyle lat czekania i w końcu działo zostało odnowione. Postument został pomalowany w jednolite barwy, gwiazda usunięta, a napisy zamalowane.

4 komentarze:

 1. Bardzo dobra wiadomość i takież zdjęcie, ale...
  Czemu tak rzadkie wiadomości i ZDJĘCIA na obu blogach???
  Bardzo proszę o częściej i więcej!!!
  Miłośnik okolic depresyjnych i Mierzei (z dużym naciskiem na ich historię)
  z Krakowa
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Cóż z tego że gwiazdy zostały usunięte skoro wszyscy wiemy z jakiej okazji ten pomnik. Doprawdy nie wydaje mi się aby tego rodzaju pamiątki musiały dalej stać w tak wyeksponowanych miejscach (chyba że Rada Miasta spodziewa się powrotu poprzedniego ustroju i odświeżenia przyjaźni polsko - radzieckiej). Można by to przeciez przenieść na cmentarz soviecki jest tam w sumie kupa miejsca na takie rarytasy. Nie warto dalej chyba szpecić tak ładnej okolicy takim bohomazem. Jak widzę rada miasta Malborka przesciga się kretyńskich rozwiązaniach jak rozwiązać sprawy po najmniejszych kosztach. Prykładem jest >>dobudowa<< mostu. Nie zmniejszy to ruchu ulicznego jak byłoby w przypadku budowy obwodnicy ( a którą i tak trzeba będzie wcześniej czy póżniej zbudować)a dodatkowo zdewastowano część murów od strony Nogatu. Brawo. Mam jedynie nadzieję ze pewnego dnia prokuratura zainteresuje się poczynaniami tej jakże wesołej ekipy.
  P. Roman vel Słoń.

  OdpowiedzUsuń
 3. Malborski jest wyjątkowy bo wersja bardzo rzadka , ISU-122S. W Polsce jest tylko w 5ciu muzeach i to w wersji ISU-122.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spotkałem się z taką klapą zbliżoną do tej na zdjęciu. Gdzie mógłbym szukać pomocy w identyfikacji? Pozdrawiam.

   Usuń