24 stycznia 2015

Malborskie unikalne kontrasty

Malbork jest miastem, które nie ma szczęścia do architektów po 1945 roku. Połączenie Bramy Mariackiej z "tym czymś" oraz powojenną zabudową Starego Miasta ukazuje nam coś, czego nie ma chyba nigdzie na świecie. Unikat... a wszystko jest doprawione nazwą "Trakt Jana Pawła II" :)))

9 komentarzy:

 1. Kilka lasek dynamitu i po sprawie...

  OdpowiedzUsuń
 2. Trudno mi to nazywać kamienicą, wiem, że powstanie zapewne cały ciąg takich cudaków, ale to nadal nie będzie pasowało do niczego tym mieście, nawet jak będzie tego dużo...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jacek będzie ładnie ;-) zmieni się elewacje , kilka filarków , ładne markizy i będzie cud malina :-D

   Marek Malbork

   Usuń
 3. Nie.. nie, nie, nie !!! Jakim cudem?! Ktoś kto na to pozowlił musi mieć nierówno pod sufitem, albo być zupełnie ślepym!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wg kiedyś prezentowanych planów (było na blogu) ma powstać zębatkach takich budynków i dachów wzdłuż Nogatu, grunty zostały wykupione. Straszliwie to nie pasuje do zabudowy wzdłuż rzeki, czyli tego co widzimy z Kałdowa: kościół św. Jerzego, wieża ciśnień, ratusz, brama mariacka, kościół św. Jana i Zamek. W to wszystko wkroczy "zębatka"

   Usuń
 4. A moze jakas petycje podpisac..

  OdpowiedzUsuń
 5. Budynek nalezy do bylego miejskiego architekta P Lemka

  OdpowiedzUsuń
 6. Dużo ludzi komentuje negatywnie lub pozytywnie takie projekty. Szkoda tylko, że nikt z tych osób nie zaproponuje alternatywy. Rozwiązania drugorzędnego. Nie lubię takiego Polskiego narzekania. Każdy narzeka ale rękawów nie zakasa. /// Odnośnie samego projektu i wykonania - jak dla mnie jest ok.Każdy chciałby aby nasza starówka wyglądała jak dawniej... ale karty historii to zmieniły i odbudowanie starówki w dawnym kształcie jest na chwilę obecną nieopłacalna . Niestety nasze miasto nie jest bogate a prywatnym inwestorom nie opłacałoby się inwestować w kamienice których wykończenie przekracza koszty sprzedaży lokali, najmu itp. ... niestety zawsze w grę wchodzą pieniądze ;(

  OdpowiedzUsuń