26 listopada 2014

Spotkanie autorskie z Markiem Stokowskim w Mediatece

informacja: 82-200.pl

 Mediateka Miejska Biblioteka Publiczna w Malborku zapraszają na spotkanie autorskie z pisarzem i poetą MARKIEM STOKOWSKIM. Spotkanie odbędzie się w czwartek 4 grudnia br. o godzinie 17.00 w Mediatece w CKiE Szkoła Łacińska, Stare Miasto 42.

Marek Stokowski opowie o „Kinie krótkich filmów”, MUMIO, podróżach po ukochanych Żuławach i o pewnym bardzo ważnym psie….

Marek Stokowski - pisarz, poeta, autor humoresek poetyckich, książek popularnonaukowych i edukacyjnych poświęconych zakonowi krzyżackiemu i jego zamkom. Wieloletni pracownik Muzeum Zamkowego w Malborku. Postać legendarna Młodzieżowego Koła Przyjaciół Zamku, który swoją pasją historyczną zaraził wiele pokoleń młodych ludzi. Najmłodsi uczą się historii Malborka z książek „Legendy i opowieści zamku Malbork” autorstwa Marka Stokowskiego.
W roku 2004r. wydano powieść historyczną „Błazen” pisarza, rok później pojawiła się powieść współczesna pt. „Samo-loty”. Następnie czytelnicy otrzymali „Stroiciela lasu”, powieść nominowaną do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus za rok 2010.

15 września br. premierę miało „Kino krótkich filmów” - powieść przyjęta z entuzjazmem przez czytelników i słuchaczy radiowej Trójki, która objęła patronat medialny książki.
Samo-loty, Stroiciel lasu i Kino krótkich filmów przedstawione zostały w odcinkach słuchaczom Programu Trzeciego Polskiego Radia przez członków MUMIO.

W studiu nagraniowym Trójki Jadwiga i Dariusz Basińscy oraz Jacek Borusiński przygotowali 25 odcinków „Kina krótkich filmów” i Marka Stokowskiego. Muzykę skomponował i zagrał nowy członek Mumio - Tomasz Drozdek, a autorką adaptacji i reżyserką całości jest Baszka Marcinik z Programu 3.

Wstęp wolny!zdjęcie: link

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz