8 listopada 2014

"Bliżej siebie, czyli... poznaj sąsiada"

Bardzo ciekawa inicjatywa w obecnie mocno "shejtowanych" ;) czasach. Zachęcamy!


Dwa malborskie stowarzyszenia: Malborskie Centrum Kwadrat (MC2) oraz Nasz Malbork zapraszają mieszkańców Malborka do udziału w akcji społecznej pn. "Bliżej siebie, czyli... poznaj sąsiada". Na czym polega akcja? Jest bardzo prosta i każdy może w niej uczestniczyć. Otóż zachęcamy wszystkich mieszkańców Malborka, by zaczęli zbliżać się do swoich sąsiadów. Do tych mieszkających na tym samym osiedlu, na tej samej ulicy, w tym samym bloku itd. Na początku chcemy namówić malborczyków, żeby codziennie wzajemnie się pozdrawiali. Po prostu mówmy sobie "Dzień dobry"!

Naszym zdaniem rozpocznie to proces "małej integracji", niektórzy sąsiedzi przestaną byś tylko zwykłymi, anonimowymi sąsiadami - staną się już znajomymi, zaczniemy częściej ze sobą rozmawiać, może zawiążą się nowe przyjaźnie?

Apelujemy więc - mówmy sobie wzajemnie "Dzień dobry!". Na klatce schodowej, na podwórku, na całej ulicy, na osiedlu, na schodach, w windzie itp. Nie kojarzysz osoby? To co! - ją też możesz pozdrowić! Ktoś jest młodszy od Ciebie? Nic to! - życz mu miłego dnia. Jesteś kobietą i uważasz, że Ci nie wypada pierwszej? - mimo to spróbuj! Gorąco namawiamy! Wszyscy wiemy, że to nie jest trudne. Dlaczego więc tego nie robić?

Akcja społeczna "Bliżej siebie, czyli poznaj sąsiada" może być początkiem ciekawych i korzystnych zmian. Nie musimy czekać na ulotki i zachęty - zacznijmy więc już od zaraz! Mówmy sobie "Dzień dobry!".

Waldemar Klawiński, prezes Stowarzyszenia Malborskie Centrum KwadratBrak komentarzy:

Prześlij komentarz