12 października 2012

Gnojewo - historii ciąg dalszy

Moje pytanie nie pozostało bez echa. Niestety, wydaje się, że ciąg dalszy historii renowacji kościoła w Gnojewie jest znany. Cytując fragmenty:

W lutym br. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało Towarzystwu Opieki nad Zabytkami 500 tys. zł w ramach konkursu. Dotacja ma zostać wykorzystana m.in. na pokrycie dachu kościółka ceramicznymi dachówkami... odtworzenie stolarki czy kamiennej posadzki.

Pieniędzy do dziś nie wypłacono

- Mam nadzieję, że w najbliższym czasie ministerstwo uruchomi środki. Jeśli tak się nie stanie, to będziemy mieli do czynienia z rażąco nieracjonalnym dystrybuowaniem pieniędzy przeznaczonych na ratowanie dziedzictwa narodowego - mówi Tomasz Korzeniowski, prezes TOnZ. - Z dotacji trzeba się rozliczyć do końca roku, a czas potrzebny na przeprowadzenie prac remontowo-konserwatorskich oceniam na minimum dwa miesiące. Ministerstwo powinno więc podjąć decyzję jak najszybciej.

Pozostaje nam zatem oglądanie "bardzo interesującego stemplowania" dookoła prawie całej budowli. Pozdrowienia dla ministerstwa, wydaje się, że niewykorzystane środki wrócą do ministra finansów. Szkoda też, że Pan poseł z PO Jerzy Borowczak nie przypilnował swoich partyjnych kolegów. W końcu sprawa ciągnie się od lutego... 8 miesięcy...


Fotografia własna - 2012/10/12

2 komentarze:

  1. TO nie jest stemplowanie! TO jest NEOLITYCZNY BETON!

    jakaż rażąca nieznajomość tematu.. ( ;) )

    https://ksiezycowahipoteza.wordpress.com/2011/09/18/czy-kosciol-w-gnojewie-pochodzi-sprzed-4500-lat/

    OdpowiedzUsuń
  2. Neolityczny beton jest utrzymywany przez Ministerstwo jak widać w najlepsze. Autor wpisu zachowuje daleko idący dystans i poczucie humoru ;-))) O betonie było także http://starymalbork.blogspot.com/2012/01/gnojewo-neolityczny-beton-sprzed-4500.html

    OdpowiedzUsuń