21 lutego 2013

Termomodernizacja szpitala - zdjęcia

Trwa obecnie już chyba ostatni etap prac na elewacji głównej budynku szpitala. Fragment murowany, który nie będzie ocieplony jeszcze nie został odsłonięty. Zwraca uwagę oprócz koloru, sposób wykończenia elementów ceglanych po renowacji.


10 komentarzy:

 1. za taką kolorystykę powinno się projektantów (a i wydających na to zezwolenie) poddawać publicznej chłoście przy pręgierzu! :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Minie trochę czasu i kolory wyblakną a oczy przywykną - pamiętam, wrażenie jakie zrobił majtkowy róż na budynku Banku Spółdzielczego :-)

   Usuń
  2. Jasne, że można się przyzwyczaić - teraz proponuję ocieplić styropianem zamek :-)

   Usuń
  3. Nie wydaję mi się by chłosta była wystarczającą karą dla takich kretynów. Po jej zakończeniu powinni szpachelkami całe to gówno zeskrobać ze ścian i zwrócić koszty tego całego pomysłu.

   Usuń
 2. a jakie zdanie maja ci od pielegnacji zabytkow....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba warto pamiętać, że w Malborku nie ma osoby od zabytków oraz, że budynek nie jest rejestrowy. Zatem dobór kolorów, kształtu jest prawdopodobnie wynikiem wewnętrznych ustaleń wykonawcy, właściciela, projektanta.

   Usuń
  2. w Malborku jest Miejski Konserwator Zabytków i on jakimś cudem wydał pozytywną opinię do tej kolorystyki...szkoda słów

   Usuń
 3. Tragicznie to wygląda. Ten kolor nie współgra z pozostawionym ceglanym detalem. Podejrzewam że miał być ceglasty ale nie udało się projektantowi trafić z wzornika i wyszedł tandetnie różowy. Można było to zrobić ze smakiem a wyszła makabryła.

  OdpowiedzUsuń
 4. A ile ciepła traci Zamek w Malborku? Ja myślę, że też trzeba by go ocieplić. Widzę że ŁK to samo myśli ;-). Ja wiem po co się to robi. Tak jak dzisiaj często odkrywa się piękne freski pod tynkami, tak kiedyś będziemy odkrywać piękne budynki pod waerstwą styropiany.

  OdpowiedzUsuń