4 sierpnia 2012

Muzeum miasta Malborka?

Bardzo ciekawy tekst pojawił się na Naszym Mieście - link
No cóż, pozostawiam to jako cytat z w/wym. linku i bez jakiegokolwiek komentarza. Bo i po co...

fragment:

W ciągu dwóch lat wznowi działalność muzeum Malborka? Taką nadzieję wyraził burmistrz Andrzej Rychłowski. Nastąpić to może po odbudowaniu Szkoły Łacińskiej na Starym Mieście, gdzie zostanie przeniesiona znaczna część zajęć kulturalnych. Do wykorzystanie będzie więc budynek Ratusza Staromiejskiego. Tam mogłoby powstać muzeum miasta.

- Utworzenie Muzeum Miasta Malborka to postulat, który jest zgłaszany od wielu lat - mówi Andrzej Rychłowski, burmistrz Malborka. - W związku ze zmianami w naszych domach kultury, przenoszeniem siedzib i budowy Szkoły Łacińskiej, mamy nadzieje, że po oddaniu do użytku tej ostatniej, zaistnieje szansa na powołanie muzeum, być może w budynku starego ratusza. Uważam, że muzeum jest potrzebne, będziemy starali się go zorganizować, mam nadzieję, że we współpracy z malborskimi organizacjami i mieszkańcami naszego miasta...


fotografia: Andy

2 komentarze:

  1. W Kwidzynie muzeum powstaje już od paru ładnych lat i powstać nie może. Może w Malborku prędzej się uda, czego bardzo wam życzę ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Muzeum ma powstać w budynku, który nie istnieje, nie wiadomo także, kiedy może ruszyć budowa po zmianach w projekcie. Kto wie, kto wie... Może termin oddanie to 2014? ...2015? ...2016?

    OdpowiedzUsuń