22 sierpnia 2012

Mapa turystyczna Powiatu Sztumskiego

W ostatnim czasie ukazała się "Mapa turystyczna Powiatu Sztumskiego".


Niestety, o ile zamiary i cel był szczytny o tyle wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Mapa i opis mapy skupia się głównie na miejscach gdzie można nocować, gdzie można zjeść, niestety śladowo potraktowano miejsca, które warto obejrzeć i dla których warto Tu przyjechać, np jak zrobiono to TUTAJ. Opisano wybrane 5 zabytków, z których np Kamienie Wilhelma niestety bez podania lokalizacji obiektów.
Mapa i jej legenda nie podają w której wsi jest ciekawy dwór warty obejrzenia (chociaż są ogólne oznaczenia), stare cmentarze, nie ma ani słowa o ruinach wiatraków na Powiślu (Ankamaty, Budzisz), nie ma informacji o jedynym istniejącym kirkucie na naszych ziemiach (Dzierzgoń) itd. Na mapie pokazana jest nieistniejąca linia kolejowa Malbork - Małdyty i kilka stacji na niej, ale nie wszystkie :-)
Plusem mapy jest określenie chyba prawie każdej wsi powiatu sztumskiego (ale zdarzają się literówki np Trankwic, Komoro, Nowie, brakuje min. Czerwonego Dworu, Krzyżówek itd.). Ogólnie rzecz biorąc szkoda wydanych środków, może w następnym wydaniu będzie lepiej. Ale na bezrybiu i rak ryba ;-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz