9 marca 2013

ROD im. Karola Świerczewskiego

Ciekawym paradoksem w Malborku była zmiana popularnej nazwy "ulica Solna", na jak sądzę, mało komu znaną "ulica Sierakowskich", ale jeszcze ciekawszą sprawą jest istnienie ogródków działkowych im. Świerczewskiego, owa nazwa przetrwała po roku 1989 wszystkie zawieruchy związane z pozbywaniem się sław komunizmu. Ale może coś się zmienia? A może to renowacja napisu ;-)


Plan: VisitMalbork.pl

4 komentarze:

 1. Czy nie zmienił sie aby zarząd?

  OdpowiedzUsuń
 2. [...]zmiana popularnej nazwy "ulica Solna", na jak sądzę, mało komu znaną "ulica Sierakowskich"[...] - święta naiwności, o to właśnie chodzi, nie popularna lecz utrwalona tradycją nazwa ul. Solnej zalatywała trupem. Nie mało znana, lecz nikomu nic nie mówiąca ulica Sierakowskich jest jak pupcia niemowlęcia - bez historii i adresów, tym razem niespodzianek nie będzie - będzie piękne osiedle - arystokratyczne oczywiście. A pod zastanowienie zostawiam taką spekulacje - kumochą jednak ręka zadrżała przed rozebraniem gotyckich bram i ratusza które są jak pryszcze na pięknym obliczu Osiedla XX-lecia PRL. A co by było gdyby osiedle budowano dziś? Oczywiście przesadzam, ale obecny wygląd terenów "dolnego miasta" jest dość wymowny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proponuję bliższy kontakt ze słownikiem ortograficznym (jeśli już to "komuchom" a nie "komuchą") i zaznajomienie się z nowożytną historią regionu.

   Usuń
 3. Karol Świerczewski, gen. Walter wiecznie żywy - w końcu się kulom nie kłaniał - w Sztumie jest to samo...

  OdpowiedzUsuń