12 lutego 2015

Żuławy pod koniec II Wojny Światowej – o historii i o duchach

28 lutego o godzinie 15.00, w Galerii Żuławskiej w Ołówku, w Nowym Stawie odbędzie się spotkanie z autorką oraz prezentacja najnowszej książki Izabeli Chojnackiej – Skibickiej - "Zupa Z pokrzyw, duch i tajemnica". Wieczór autorski poprzedzi prelekcja Katarzyny Czaykowskiej – Stój, przybliżająca czytelnikom tło historyczne powieści.

O tym jak powstawała książka opowiedzą autorka Izabela Chojnacka-Skibicka oraz Bernard Jesionowski z Muzeum Zamkowego w Malborku, który nie tylko był mentorem powieści, ale również stał się jednym z jej bohaterów.

Izabela Chojnacka -Skibicka mieszka w Kleciu, na Żuławach Malborskich. "Zupa z pokrzyw..." to jej druga powieść. W pierwszej pt: "Miłość na gruzach Kosowa" opisała swoją własną dramatyczną historię, zakończoną brawurową ucieczką razem z maleńką córką. W najnowszej powieści również opisuje świat dobrze sobie znany – pokazuje czytelnikom Żuławy współczesne, by za moment cofnąć się w czasie i przenieść ich w świat z czasów II Wojny Światowej. Fikcja literacka momentami splata się z rzeczywistością, bohaterom zrodzonym w wyobraźni autorki towarzyszą ludzie, żyjący tu i teraz.

Galeria Żuławska "Ołówek" w Nowym Stawie 28.02.2015.godz. 15.00

Organizatorzy: Stowarzyszenie "Kochamy Żuławy" oraz Nowostawskie Centrum Kultury i BibliotekiBrak komentarzy:

Prześlij komentarz