8 kwietnia 2015

II Targi Rekonstrukcji Historycznej "Wiec Pomorski" / Zamek Malbork

Informacja organizatora:

Szanowni Państwo.
Już w najbliższą sobotę, 11 kwietnia na malborskim Zamku odbywać się będą II Targi Rekonstrukcji
Historycznej „Wiec Pomorski”. 

„Wiec Pomorski” to kilkudziesięciu wystawców z Polski i spoza granic kraju. W jednym miejscu i czasie zobaczyć będzie można stroje i dodatki, elementy uzbrojenia, żywność naturalną, ceramikę historyczną, instrumenty dawne, sprawne repliki machin oblężniczych, pokazy rzemieślnicze i artystyczne, turnieje, warsztaty interaktywne!
„Wiec Pomorski” to również przestrzeń dla prezentowania oferty ośrodków muzealnych, oraz podmiotów branży turystycznej i eventowej. 

Pomysł imprezy zrodził się w głowach grupy przyjaciół z ruchu rekonstrukcyjnego. Pierwsza edycja organizowana spontanicznie, w ciągu trzech tygodni, spotkała się z ciepłym przyjęciem odtwórców. W pierwszej edycji udział wzięło kilkudziesięciu wystawców z terenu Polski. Przyziemie zamkowego Karwanu na jeden dzień zamieniło się w niezwykły, barwny jarmark średniowieczny. Udział w drugiej edycji deklarują już uczestnicy spoza granic Polski! O sukcesie imprezy zaważyła zupełnie innowacyjna formuła, oraz oddolny charakter wydarzenia. Nikt tak bowiem nie rozumie potrzeb i oczekiwań odtwórców, jak oni sami.  Jednak nic nie zadziałoby się, gdyby nie życzliwość Muzeum Zamkowego w Malborku, które nieodpłatnie użyczyło organizatorom i ich gościom swoje tereny, samą inicjatywę wsparło ogromną życzliwością.
Wiec Pomorski to z jednej strony rzadka szansa do wspólnego spotkania i integracji odtwórców
historycznych epoki średniowiecza (IX - XV wiek), z drugiej otwarcia społeczności rekonstruktorów na środowisko muzealników i branżę turystyczną.
Uroczysta inauguracja II edycji Wiecu Pomorskiego odbędzie się o godzinie 10.00 w przyziemiu zamkowego Karwanu. Targi trwać będą do godziny 18.00. W tym czasie odbywać się będzie szereg pokazów, warsztatów, oraz program na scenie.


Dla zwiedzających – wstęp wolny!


Zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową :
http://wiecpomorski.wordpress.com
oraz do polubienia nas na Facebooku:
http://www.facebook.com/wiecpomorski

Biuro Targów "Wiec Pomorski"
tel: 660 196 930
e-mail: wiecpomorski@gmail.com
Pozdrawiam serdecznie
Szymon Klein
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz