10 maja 2014

Noc muzeów w Malborku 2014 - Śladami odbudowy zamku


Noc Muzeów to jedna z tych nocy w roku, podczas której nie warto spać. Tym razem Muzeum Zamkowe w Malborku zaprasza na nocne zwiedzanie - Śladami odbudowy zamku.

Po osłoną nocy, otworzymy podwoje jednego z największych zachowanych zespołów gotyckiej architektury na świecie. Pokażemy Wam zamek jakiego dotąd nie widzieliście: wielki, dostojny, w nocnej iluminacji - zachwyci każdego kto przybędzie w Noc Muzeów do Zamku w Malborku.
Obejrzycie najnowsze efekty prac konserwatorskich, które przywróciły dawny kształt zamku, z historycznym wejściem Bramą Nową, zrekonstruowanymi basztami, bastejami i drewnianym mostem.

Na tegoroczną Noc Muzeów zapraszamy w sobotę, 17 maja 2014 roku. Początek nocnej wyprawy po zamku o godz. 20.00.

Program Nocy Muzeów
20.00-23.00 – nocne zwiedzanie zamku z przewodnikiem
23.00 – wejście ostatniej grupy zwiedzających na zamek

Tegoroczna Noc Muzeów jest organizowana wspólnie z Instytutem Kultury Miejskiej w Gdańsku.1 komentarz:

  1. Powinni w Malborku wszystko odbudować i ocieplić styropianem, potem pomalować na różowo. Ludzie się zachwycą, że władza coś robi. Żartuje.. Nie wiem czemu, ale Malbork musi mieć strasznie ograniczone władze lokalne. Mieszkam na Górnym Śląsku, ale to co obserwuje w Malborku przyprawia mnie o dreszcze. Jak nie kontrowersyjny projekt Szkoły Łacińskiej to ocieplenie szpitala. Czy jest tam jakiś konserwator zabytków???Autora bloga pozdrawiam i gratuluje uporu w promowaniu właściwej estetyki, choć to walka z wiatrakami.

    OdpowiedzUsuń