12 lipca 2013

Wystawa Conrad Steinbrecht. Życie i działalność zawodowa.

źródło: LINK

Wystawa „Conrad Steinbrecht. Życie i działalność zawodowa w świetle dokumentów archiwalnych”

Wystawa „Conrad Steinbrecht. Życie i działalność zawodowa w świetle dokumentów archiwalnych” poświęcona jest najwybitniejszemu konserwatorowi zamku malborskiego z przełomu XIX i XX wieku. Jest prezentacją części zachowanych dokumentów z archiwum osobistego Steinbrechta oraz fragmentu materiałów z ogromnej spuścizny po Zarządzie Odbudowy Zamku w Malborku.
Zabytki pochodzą ze zbiorów Archiwum Państwowego w Elblągu z siedzibą w Malborku oraz z kolekcji dokumentacji historycznej Muzeum Zamkowego w Malborku.
Ważną częścią ekspozycji są zaprezentowane publiczności plansze ze skanami dokumentów i fotografii oraz licznymi komentarzami, które przybliżą fakty z życia Conrada Steinbrechta i jego działalności konserwatorskiej, naukowej, wydawniczej.

Autorzy wystawy: Artur Dobry, Ryszard Rząd (Muzeum Zamkowe w Malborku), Tomasz Kukowski (Archiwum Państwowego w Elblągu z siedzibą w Malborku)

Wystawa czynna: od 3 VII 2013 do 31 III 2014
Miejsce wystawy: Przyziemie Pałacu Wielkich Mistrzów1 komentarz:

  1. Archiwum państwowego w Elblągu z siedzibą w Malborku jak to brzmi! To co Elbląg nie ma swojej siedziby pożyczył ją do malborskiego muzeum? Bo na chłopskie rozumowanie to już dawno powinny one mieć miejsce tu w MK. Może ktoś to mi wyjaśni bo nie jaże tego?........

    OdpowiedzUsuń