31 stycznia 2011

Marienburg - Archiv

Jest takie najbardziej malborskie miejsce na świecie - Hamburg. Znajduje się tam pod opieką Barbary Kiehl Marienburg Archiv. Muzeum odchodzi, być może wkrótce pójdzie w zapomnienie, a eksponaty przykryje kurz gdzieś w piwnicach... Przyszłość muzeum nie jest znana, nie wiemy co się stanie, decyzje odroczono.

Kilka eksponatów malborskich z malborskiego Hamburga. Ku pamięci...
2 komentarze:

  1. Kiedyś zadał Pan, wydawało się retoryczne, pytania, czy warto i czy jest dla kogo prowadzić "Stary Malbork". Los MA każe na te pytania spojrzeć niestety z innej perspektywy. Pobrzemiewa on jak memento dla garstki (chyba) zapaleńców poświęcających swój czas (i pieniądze) na zbieranie różnego rodzaju "szpargałów" i "rupieci", które jak się okazuje nie interesują poza nimi tak na prawdę nikogo. Przykre to i smutne ale niestety chyba jednak prawdziwe. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Każde nowe spojrzenie zaczyna się od garstki zapaleńców. A od nich inni się uczą, że warto wiedzieć, znać, że pewnie miejsca i rzeczy są cenne i interesujące.
    A co do powyższego muzeum, można by je w Malborku osadzić, w końcu to elementy historii, miejscowej kultury a czasem tradycji. Filozofie i systemy polityczne mijają, ale historia - trwa. :)

    OdpowiedzUsuń