1 listopada 2011

Czy to Hindenburg?

Stara pocztówka z większego albumu, zdjęcie przedstawia zamek, niby nic specjalnego i odkrywczego... ale, no właśnie, czyż ten Pan nie przypomina Hindenburga?
Choć wygląda szczupło i lekko przygarbiony... być może wraca ze spaceru do "swojej" Lipy Hindenburga, może oddał hołd przy Kamieniu Bismarcka. Kto wie, a może to tylko złudzenie. Kiedyś zastanawialiśmy się nad pewnym zdjęciem i obecnością Adolfa Hitlera na nim... Taka to ciekawostka malborska.


5 komentarzy:

 1. Chyba jednak nie, nie ta sylwetka, nie ten profil, nie ten wiek. Ten pan ma (na oko) ponad 70 lat a widokówka jest z około 1910 roku. Wówczas Marschall Hindenburg miał 63 lata. Moim zdaniem to nie on.
  W uzupełnieniu
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Paul_von_Hindenburg

  OdpowiedzUsuń
 2. A poza tym chyba jeszcze nie było kamienia Bismarca, a tym bardziej lipy Hindenburga ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wielki kamień postawiono w 1895 roku, a lipę to trudno powiedzieć :-) Klombu nie ma na mapach w 1894 ale jest oznaczenie miejsca (bez opisu) 1908 i 1911 (Kartografia - katalog zbiorów muzeum zamkowego w Malborku)

  OdpowiedzUsuń
 4. wygląda mi raczej na prostego, starego wiarusa - mundur zbyt skromny, a i sylwetka niezbyt dostojna! pruski marszałek nigdy nie pozwoliłby sobie na takie garbienie się! ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wygląda na dowódce waryty schodzącego ze służby :P

  OdpowiedzUsuń